Piyanolu Dörtlüler

Doğaç İşbilen
Recep Gül
Mustafa Kemal Saydam
Yusuf İzeddin Mesçi

Bilgi :

 

 

 

KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI’nınDÜZENLEDİĞİ

ULUSAL BESTE YARIŞMASI 2019’da ÖDÜL ALAN ESERLER

“PİYANOLU DÖRTLÜLER”

BAŞLIĞI ALTINDA LİLA MÜZİK TARAFINDAN YAYINLANDI

 

ALBÜMDE DOĞAÇ İŞBİLEN, RECEP GÜL, MUSTAFA KEMAL SAYDAM VE

YUSUF İZEDDİN MESÇİ’NİN ESERLERİ YER ALIYOR

 

İstanbul ve ülkemizin müzik yaşamına önemli katkılar sunan Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası - Ulusal Beste Yarışması 2019’da ödül alan bestecilerinoda müziğiformundaki eserleri “Piyanolu Dörtlüler”, Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıylaLilaMüzik tarafından yayınlandı. 

 

Müzik repertuvarını zenginleştirmek ve genç Türk bestecilerini teşvik etmek amacıyla, 35 yaş altındaki bestecilerin davet edildiği yarışmaya katılan eserler, geçtiğimiz Şubat ayında halka açık olarak yapılan bir gecede sahiplerini bulmuştu.

 

Yarışmaya katılan eserler, klasik müzik dünyamızın önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirildi. Jüride piyanist Ayşegül Sarıca, Gülsin Onay,besteci-müzikolog -müzik teorisyeni Yalçın Tura, keman sanatçısı Cihat Aşkın, besteci Oğuzhan Balcı,Turgay Erdener ve Özkan Manav yer aldı.

 

Yarışmaya katılan besteleri ise ülkemizin önde gelen usta yorumcularıÖzcan Ulucan (keman), UlrichMertin (viyola), Ozan Evrim Tunca (viyolonsel) ve Birsen Ulucan (piyanist) yorumladı.

 

 

Halka açık olarak yapılan, dinleyicilerin de katılımıyla gerçekleşenfinal gecesinde, jüri birinciliği Doğaç İşbilen’in Piyanolu Dörtlü’süne, ikinciliği ve Seyirci Özel Ödülünü Recep Gül’ün Yolculuk adlı eserine, üçüncülüğü Mustafa Kemal Saydam’ın Üç Renk’ine, mansiyon ödülünü ise Yusuf İzeddinMesçi’ninFiruzebaşlıklı eserine verdi.

 

“Piyanolu Dörtlüler”CD’sinin kitapçığında yer alan bilgiler besteciler tarafından kaleme alındı. Albümün kayıtlarını Can Aykal,tasarımını Gözde Oral yaparken, kitapçıktaki fotoğraflar Emre Başak’a ait.

 

Kadıköy Belediyesi tarafından müzik dünyamız için önemli bir kültür hizmeti olarak yayınlanan “Piyanolu Dörtlüler” albümünü müzik marketlerde ve dijital platformlarda bulabilirsiniz.

 

Not: CD kapağı, basın bülteni ve sanatçıların fotoğraflarını 10 Aralık’a kadar aşağıdaki linktenindirebilir veya dilekicinsel@gmail.com’a yazabilirsiniz: https://we.tl/t-jsbMJGT2CL

 

Eserler