RENAN KOEN
ALİ DARMAR
Bilgi :

PİYANİST- BESTECİ- SOPRANO ve MÜZİK TERAPİSTİ RENAN KOEN’İN,         HOCASI ALİ DARMAR’IN PİYANO ESERLERİNİ YORUMLADIĞI                     “RENAN KOEN – ALİ DARMAR PİYANO ESERLERİ”                                                LİLA MÜZİK’TEN ÇIKTI!

RENAN KOEN’İN HOCASI ALİ DARMAR’A BİR SAYGI DURUŞU OLARAK ÇIKARDIĞI ALBÜMÜN İKİ SÜPRİZİ VAR: BUNLARDAN İLKİ, BESTECİNİN “SESSİZLİĞİN İÇİNDEN” ESERİNİN İKİ DUAYEN MÜZİSYEN, AYLA ERDURAN VE AYŞEGÜL SARICA TARAFINDAN YORUMLANMASI. DİĞERİ İSE, ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA ADINI SIKLIKLA DUYACAĞIMIZ, ÇOK ÖDÜLLÜ GENÇ PİYANİST EMİR İLGEN’İN RENAN KOEN İLE BİRLİKTE OLAN KAYDI…

Yıllardır çalışma ve konserlerine yurt içi ve dışında devam eden, yeni projeler üreten, albümler çıkaran; piyanist-besteci-soprano ve müzik terapisti Renan Koen, 35 yıllık hocası- ustası Ali Darmar’ın piyano eserlerini “Renan Koen –Ali Darmar Piyano Eserleri” başlıklıklı albümle müzikseverlerle buluşturuyor.      

Paris’te aldığı müzik eğitimi ile bugün artık dünyada çok az bulunan incelikli ve derinlikli bir müzikal anlayışı bestelerine yansıtan; çağdaş Türk bestecileri içinde üçüncü kuşaktan dördüncü kuşağa bir köprü konumunda olan Ali Darmar, bestelerinde açık, akılda kalıcı melodi çizgisine önem veren, yeni bir romantizm anlayışı ile öne çıkar.

 

Renan Koen bu albüm için kaleme aldığı yazıda: “Ustam Ali Darmar’ın, zamansız eserlerinin daha geniş kitlelere ulaşmasını can-ı gönülden diliyorum. Onun eserlerinde var olan inceliği herkesin hissetmesinin, sadece müzikal anlamda değil yaşamın her alanında, özellikle genç nesiller ve tüm müzikseverler için çok büyük bir hediye olacağını düşünüyorum” diyor.

 

Koen’in titiz bir çalışma sonucunda kaydettiği albümün süprizleri de var. Bunlardan biri Darmar’ın Sessizliğin İçinden adlı eserinin, 2008 yılındaki ilk seslendirilişinin konser kaydını dinleyiciye sunması. Böylece iki duayen müzisyen Ayla Erduran ve Ayşegül Sarıca’nın derin bilgilerini, incelikli teknik ve stil anlayışlarını kendi zengin dünyalarıyla buluşturmalarına tanık oluyoruz. Albümün bir başka süprizi ise, eğitimine devam eden, giderek adını daha sık duyacağımız genç piyanist Emir İlgen’in Renan Koen ile birlikte olan bir kaydını dinleyici ile paylaşması.

 

Renan Koen’in hocası Ali Darmar ile uzun bir röportajının da yer aldığı bu özel CD’nin hayata geçmesine katkı sunan Erol Hakanoğlu ve İzi Morhayim’e çok teşekkür ederiz. Albümün kayıtları Pieter Snapper’e, fotoğrafları Sebla Selin Ok ve Cem Kurtuluş’a, CD tasarımı ise Gözde Oral’a ait.          

 

Basın bülteni ve fotoğrafları indirmek için bağlantı adresi: https://we.tl/t-YzqcYBs6hQCd Kitapçığı için tıklayınız.

Albümler
Haberler
Konser
Mersin - Türkiye
02.05.2008
Konser
Mersin - Türkiye
02.05.2008
Konser
Mersin - Türkiye
02.05.2008