Ece Demirci
Bilgi :

 

Ece Demirci

Piyanist

 

Piyanoya 8 yaşında Rana Erksan’la başlayan Ece Demirci, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Devlet Konservatuvarı’nda kısa bir süre Devlet Sanatçısı Gülsin Onay’la çalıştıktan sonra Prof. Metin Öğüt’le devam ederek yüksek lisans kısmından mezun oldu. Kazandığı üç burstan biri olan DAAD bursuyla Almanya’da Hannover Musik Hochschule’de Prof. Bernhard Ebert ile çalıştıktan sonra Essen Folkwang Musik Hochschule’de Prof. Catherine Vickers’ın sınıfından en iyi derece ile yüksek lisans ve “Konser Piyanistliği “ (Konzert-Examen) diplomalarını aldı.

 

Cemal Reşit Rey’le son döneminde teori ve kompozisyon çalışan Demirci, yüksek lisans çalışmaları sırasında besteci ve pedagog Ali Darmar ile de özel olarak çalışmalar yaptı. 1986’da Liones Bursu ile Mozarteum Akademisi’nde Prof. Peter Lang ve Tatjana Nikolaijewa’nın ustalık sınıflarına katıldı. 1993 Uluslararası Troya Müzik Festivali, 1996 Münster “Spektakel”, 1998 Cemal Reşit Rey Uluslararası Piyano Festivali, 2006’da 34. ve 2013’de 41. İstanbul Müzik Festivali’nde solo ve oda müziği konserleri verdi. Tokyo, Bükreş, Salzburg gibi yurtdışında verdiği solo ve orkestralı konserleri büyük beğeni topladı. Bugüne kadar Atatürk Kültür Merkezi, CRR Konser Salonu, Akbank Sanat, Borusan Müzik Evi, İzmir Sanat, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Süreyya Operası gibi Türkiye’nin birçok müzik mekânında ve çeşitli üniversitelerinde solo ve oda müziği konserleri verdi.

 

Bilkent Üniversitesi Orkestrası İstanbul, Bursa, Çukurova Devlet Senfoni gibi orkestralarla çaldı. Piano Sonare adında 2006’da Lila Müzik Şirketi’nden bir albümü çıkan sanatçının Piano Trio Forte adında da bir üçlüsü bulunmaktadır. Ece Demirci aynı zamanda MSGSÜ Devlet Konservatuvarı’nda eğitimcilik görevini sürdürmektedir.

 

Albümler
Haberler
Konser
Mersin - Türkiye
02.05.2008
Konser
Mersin - Türkiye
02.05.2008
Konser
Mersin - Türkiye
02.05.2008