Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler 2

Veriko CUMBURİDZE
Elvin HOXHA
Dorukhan DORUK
Yunus TUNCALI
Kıvanç TİRE
Konuk Sanatçılar: Gülru ENSARİ
Nilay ÖZDEMİR

Bilgi :


“GÜHER & SÜHER PEKİNEL İLE DÜNYA SAHNELERİNDE GENÇ MÜZİSYENLER ” PROJESİNİN İKİNCİ CD ve DVD’si YAYINLANDI 


CD VE DVD, GÜHER VE SÜHER PEKİNEL’İN 5 YILDIR SÜRDÜRDÜĞÜ  PROJEDE YER ALAN SIRA DIŞI YETENEKLERE SAHİP 
DORUKHAN DORUK (viyolonsel), VERİKO CHUMBURİDZE (keman), YUNUS TUNCALI (piyano), ELVİN HOXA (keman), KIVANÇ TİRE (keman) İLE KONUK SANATÇILAR GÜLRU ENSARİ (piyano) ve NİLAY ÖZDEMİR’İN (viyola), ZÜRİH TONHALLE SALONUNDA VERDİKLERİ KONSER KAYDINDAN OLUŞUYOR.

Beş yılından bu yana Güher ve Süher Pekinel’in yönetiminde gerçekleşen, ülkemizde dünya çapında sanatçıların yetişmesini amaçlayan “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesinin ikinci CD  ve DVD’si yayınlandı.  

Güher & Süher Pekinel’in proje koordinatörlüğü ve müzik prodüktörlüğünü yaptığı “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler 2” başlıklı albümün kayıtları, müzisyenlerin 2014 Mart ayında, Zürih - Tonhalle Salonunda verdikleri ve büyük yankılar uyandıran konserleri sırasında yapıldı.  

Beethoven, Schumann, İlhan Baran, Mendelssohn ve Piazzolla’nın eserlerinin yer aldığı albümün kitapçığında yer alan eserlerle ilgili bilgiler de müzisyenler Dorukhan Doruk, Veriko Chumburidze, Kıvanç Tire ve  Yunus Tuncalı tarafından kaleme alındı.

“Güher & Süher Pekinel ile Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesi, sıra dışı yeteneklere sahip 11 genç müzisyenin, dünyada her biri kendi alanında uzman hoca ve pedagoglardan eğitim alarak yetişmelerine ve kaliteli enstrümanlarla çalışmalarına olanak yaratıyor.  Projede yer alan müzisyenler, bir yandan 5 yıl boyunca eğitimlerini kesintisiz olarak sürdürürken, diğer yandan da bu süre içinde 6 birincilik ve 2 üçüncülük ödülüne layık görülerek çok sayıda uluslararası festivalden ve prestijli orkestralardan davetler aldılar. 

Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler projesinin CD & DVD’si 2011 yılında yine Lila Müzik tarafından yayınlanmış ve büyük beğeni toplamıştı.

PROJENİN SPONSORLUĞUNU 2013 YILINDAN BU YANA TÜPRAŞ YAPIYOR.

Eserler