Ayla Erduran Plays Bach

Ayla Erduran

Bilgi :

AYLA ERDURAN PLAYS J.S. BACH
 
Tutkulu yorumu ve yaratıcılığıyla yıllar boyu dünyanın her köşesinde verdiği konserlerle büyük övgü toplayan keman virtüozu  Ayla Erduran’ın altın dönemini belgeleyen Ayla Erduran Plays J.S. Bach,  Ayla Erduran Arşiv Serisi’nin ilk albümü olarak yayınlandı. 1973 yılında, Lutry’de yapılan konserin canlı kaydında Ayla Erduran Bach’ın eserlerini, kemanda Hansheinz Schneeberger, piyanoda Roger Aubert ve viyola de gambada Françoise Winzap eşlik ediyor. 
Keman tarihinin önemli yarışmalarından Wieniawski'de finale kalarak, klasik müzik dünyasının önemli virtüözleri arasına giren Ayla Erduran Ivan Galamian, Zino Francescatti, David Oistrakh gibi dünyanın en büyük ustalarıyla çalıştı. Amerika'dan Sovyetler Birliği'ne, İngiltere'den Brezilya ve Hindistan'a, Kanada'dan İsviçre ve Afrika'ya dünyanın her yerinde yüzlerce konser verdi. Yehudi Menuhin, Andre Navarra, Viktor Pikaizen, Fallot, Alexandr Rudin gibi dünyanın en ünlü müzisyenleriyle birlikte çaldı. Londra Filarmoni, Suisse Romande, Berlin RIAS, Çek Filarmoni gibi büyük orkestralarla konserler verdi. Dünyanın çeşitli ülkelerinden ödüller alan Erduran, 1971'de T.C. Devlet Sanatçısı unvanına değer görüldü.
Lila Müzik tarafından özenle yayına hazırlanan CD kitapçıklarındaki bugüne ait fotografları usta fotoğrafçı Ara Güler’e, bir bölümü ise Sedat Pakay'a ait… CD'lerde yer alan eserlerin Ayla Erduran'ın yaşamındaki yerini ve etkisini yansıtan; bestecilerin yaşamlarından kesitler sunan kitapçık yazıları, "Ayla'yı Dinler misiniz?" kitabının yazarı Evin İlyasoğlu tarafından kaleme alındı. 

 

Eserler