5 Besteci 5 Süit

ONUR ARINÇ DURAN, BARAN DOĞAÇ ÜNAL, M.BURAK SOYKAN, SALİH KARTAL, ARTUN HOİNİC

Bilgi :

KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI’NIN İKİNCİSİNİ  DÜZENLEDİĞİ ULUSAL BESTE YARIŞMASI’NDA ÖDÜL ALAN ESERLER  “5 BESTECİ 5 SÜİT” BAŞLIĞI ALTINDA LİLA MÜZİK TARAFINDAN YAYINLANDI

ALBÜMDE ONUR ARINÇ DURAN, BARAN DOĞAÇ ÜNAL, M.BURAK SOYKAN, SALİH KARTAL VE ARTUN HOİNİC’İN ESERLERİ YER ALIYOR

İstanbul ve ülkemizin müzik yaşamına önemli katkılar sunan Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nın organize ettiği, Ulusal Beste Yarışması 2018’de ödül alan bestecilerin süit formundaki eserleri, “5Besteci 5 Süit” başlığı altında, Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla Lila Müzik tarafından yayınlandı. 

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası, müzik repertuvarını zenginleştirmek ve genç Türk bestecilerini teşvik etmek amacıyla “Ulusal Beste Yarışması 2018” bu yıl ikinci kez düzenledi. 35 yaş altındaki bestecilerin davet edildiği  yarışmaya katılan eserler, Gürer Aykal yönetimindeki İstanbul Sinfonietta Oda Orkestrası tarafından yorumlandı.

Yarışmaya katılan besteler, klasik müzik dünyamızın önde gelen isimlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Jüride orkestra şefi Gürer Aykal, besteci Oğuzhan Balcı, besteci Turgay Erdener, orkestra şefi Rengim Gökmen ile Antonio Pirolli, besteci-müzikolog -müzik teorisyeni Yalçın Tura ve besteci Hasan Uçarsu yer aldı. 

Dinleyicilerin katılımıyla final gecesinin halka açık olarak yapıldığı yarışmada, jüri birinciliği Onur Arınç Duran’ın hocası Muammer Sun’a ithaf ettiği “Oda Orkestrası için Sinfonietta”ya, ikinciliği Baran Doğaç Ünal’ın “Oda Orkestrası için Sinfonietta”sına, üçüncülüğü ise M. Burak Soykan’ın “Sinfonietta”adlı eserine verdi. Salih Kartal’ın “Sinfonietta in D” başlıklı eseri Seyirci Özel Ödülü’ne, Artun Hoinic’in “Sinfonietta”sı ise Mansiyon Ödülü’ne değer görüldü.

“5 Besteci 5 Süit” CD’sinin kitapçığında yer alan bilgiler besteciler tarafından kaleme alındı. Albümün kayıtlarını Can Aykal, tasarımını Gözde  Oral yaparken, kitapçıktaki fotoğrafları Emre Başak çekti.

Kadıköy Belediyesi tarafından müzik dünyamız için önemli bir kültür hizmeti olarak yayınlanan “5 Besteci 5 Süit” başlıklı CD’yi müzik marketlerde ve dijital platformlarda bulabilirsiniz.

www.triolila.com

Eserler