4 Besteci 4 Süit

Cem Oslu
Orhan Veli Özbayrak
Ahmet Tamer Topuz
Artun Hoinic

Bilgi :


KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI’NIN 2017 YILINDA DÜZENLEDİĞİ ULUSAL BESTE YARIŞMASI’NDA ÖDÜL ALAN ESERLER  “4 BESTECİ 4 SÜİT” BAŞLIĞI ALTINDA LİLA MÜZİK TARAFINDAN YAYINLANDI

ALBÜMDE CEM OSLU, ORHAN VELİ ÖZBAYRAK, AHMET TAMER TOPUZ VE ARTUN HOİNİC’İN ESERLERİ YER ALIYOR

İstanbul ve ülkemizin müzik yaşamına önemli katkılar sunan Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nın organize ettiği, Ulusal Beste Yarışması 2017’de ödül alan bestecilerin süit formundaki eserleri, “4 Besteci 4 Süit” başlığı altında yayınlandı.  

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası, geçtiğimiz mart ayında müzik repertuvarını zenginleştirmek ve genç Türk bestecilerini teşvik etmek amacıyla “Ulusal Beste Yarışması 2017”yi düzenlemişti. 35 yaş altındaki bestecilerin davet edildiği  yarışmaya katılan eserler, Gürer Aykal yönetimindeki İstanbul Sinfonietta Oda Orkestrası tarafından yorumlanmıştı.

Yarışmaya katılan besteler, klasik müzik dünyamızın önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirildi. Jüride keman sanatçısı Cihat Aşkın, orkestra şefi Gürer Aykal, besteci Oğuzhan Balcı, besteci Turgay Erdener, orkestra şefi Rengim Gökmen, besteci-müzikolog ve müzik teorisyeni Yalçın Tura ve besteci Hasan Uçarsu yer aldı.  

Halka açık olarak yapılan final gecesinde jüri  birinciliği Cem Oslu’nun “Oda Orkestrası için Süit”, ikinciliği Orhan Veli Özbayrak’ın hocası İlhan Baran ve Ayşegül Güven’in anısına adadığı “Oda Orkestrası için Süit”, üçüncülüğü Ahmet Tamer Topuz’un “Dans Varyasyonları”, mansiyon ödülünü ise Artun Hoinic’in “Döngüsel Süit” başlıklı eserine verdi.

Albümün kitapçığında yer alan eserlerle ilgili bilgiler, besteciler tarafından kaleme alındı. Masteringi Can Aykal tarafından yapılan albümün fotoğraflarını Emre Başak çekti, CD’nin tasarımını Gözde  Oral yaptı.

Kadıköy Belediyesi’nin bir kültür hizmeti olarak yayınlanan “4 Besteci 4 Süit” başlıklı CD’yi müzik marketlerde, Süreyya Operası’nda ve dijital platformlarda bulabilirsiniz.

Eserler